Opakowania na makarony

Projekt opakowania na makaron bezglutenowy

Projekty opakowań premium na makarony bezglutenowe
Pasta Unifruits

Zadanie: Stworzyć opakowania premium na Makaron Bezglutenowy Penne oraz Makaron Bezglutenowy Animals. Makaron Bezglutenowy Penne posiada certyfikat bezglutenowy, czyli znak przekreślonego kłosa. Znak ten gwarantuje pewność, wiarygodność oraz bezpieczeństwo produktu.
Makaron ten przeznaczony jest dla osób stosujących dietę bezglutenową i dla wszystkich, którzy dbają o zdrowie i dobrą kondycję fizyczną.
Makaron Bezglutenowy Animals także posiada certyfikat bezglutenowy. Przeznaczony jest dla dzieci na diecie bezglutenowej. Posiada zabawny kształt zwierząt tak aby zachęcić dzieci do zakupu.

Rozwiązanie:Projektując opakowanie na Makaron Bezglutenowy Penne postanowiliśmy postawić w projekcie opakowania na prostotę. Wyróżniliśmy nazwę produktu stosując tłoczenie i lakier błysk. Natomiast na reszcie opakowania zastosowany jest lakier mat co potęguje uwypuklenie napisu i nadaje całości ciekawy efekt opakowania premium.
Tworząc projekt graficzny opakowania Makaron Bezglutenowy Animals postanowiliśmy podkreślić charakter produktu wykorzystując do tego ilustracje zwierząt. Aby zachęcając dzieci do tego produktu użyliśmy zabawnego kroju pisma, który urozmaica grafikę opakowania. Tak jak w projekcie Makaron Bezglutenowy Penne zdecydowaliśmy się na uszlachetnienia druku takie jak tłocznie, folia błysk oraz folia mat. Całość ma ciekawy i zabawny charakter, który przekonuje dzieci do zjedzenia produktu, a rodziców do zakupu.

opakowanie na makaron

Projekt opakowania makaronu
Pasta Italiana.

Zadanie: Zaprojektować opakowanie na makaron 100% durum rurki. Pasta Italiana to produkt, który bazuje na tradycjonalnych włoskich przepisach. Najważniejsza dla walorów smakowych makaronu jest pszenica, której używa się do produkcji. Powinna to być pszenica twarda (durum), z której uzyskuje się semolinę. Semolina to kaszka powstająca w wyniku zmielenia ziaren pszenicy twardej (durum) i uważana jest powszechnie za najlepszy surowiec do produkcji makaronów. Makaron wyprodukowany z semoliny jest łatwiejszy w przygotowaniu i smaczniejszy – nie skleja się, jest sprężysty i zachowuje swój kształt. Projekt opakowania powinien odzwierciedlać włoskie korzenie produktu oraz wyróżniać go na półce sklepowej.

Rozwiązanie: Opracowaliśmy projekt opakowania kartonowego co zdecydowanie wyróżnia produkt od innych w tej kategorii. Akcentując pochodzenie makaronu użyliśmy wizerunku włoskiej flagi, która jest najbardziej charakterystycznym znakiem graficznym tego kraju. Nazwę firmy umieściliśmy na fladze nadając jej żółty kolor, który sprawia, że napis od razu rzuca się w oczy. Dzięki temu zabiegowi miłośnicy włoskiej kuchni od razu sięgną po ten wyrób. Aby nie przeładować projektu grafiką reszta opakowania pozostaje w stonowanych barwach. Zdecydowaliśmy się również na okienko w dolnej części opakowania, które równoważy grafikę flagi i krzykliwy napis w górnej części.